Земля

Вчені передбачили настання глобального катаклізму

Вчені Університету Отаго з’ясували, що глобальне потепління може призвести до катастрофічного падіння рівня розчиненого кисню в морській воді. Це викличе масове вимирання морської фауни. Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Коротко про наукову роботу розповідається в прес-релізі на Phys.org.

Геологи проаналізували вміст ізотопів урану в відкладах на території Англії та Італії, вік яких сягає близько 100 мільйонів років. Це дозволило оцінити вміст кисню в стародавніх океанах, а також причини його виснаження.

Виявилося, що під час другої океанської аноксичної події, що відбулася 94 мільйони років тому, в океани потрапляла велика кількість сполук вуглецю, чому сприяло високий вміст вуглекислого газу атмосфери.

За словами вчених, зараз зростання концентрації парникових газів через діяльність людини відбувається набагато швидше і ступінь дезоксигенації, характерна для крейдяного періоду, буде досягнута через сотні тисяч, а не мільйони років. Вже зараз у Світовому океані виникають мертві зони — області, де у воді міститься дуже мало кисню. Згідно з результатами дослідження екологів з Швеції і США, кількість мертвих зон в останні роки перевищила чотири сотні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button