Земля

В Атлантиці не було стільки штормів з 2008 року

Хоча Атлантичний басейн переживає зараз пік сезону ураганів, найсильніша погодна система на Землі знаходиться за півсвіту — на заході Тихого океану. «Флоренс» і «Мангхут» не самотні у своєму змаганні за звання найбільших штормів на планеті — дев’ять тропічних систем обертаються по земній кулі, формуючи смугу, яка простяглася від Південно-Китайського моря до центральної Атлантики. І зараз в Атлантичному океані вирують 4 погодні системи, що зустрічається дуже рідко.

Активна Атлантика привернула увагу, коли руйнівний ураган «Флоренс» атакував південне узбережжя США. Не можна не згадати тропічний шторм «Ісаак», який прослизнув непоміченим на південь, буде впливати на Малі Антильські острови і може з’явитися в Карибському морі, посилившись до початку наступного тижня. Також в Атлантиці досі активний ураган «Хелен». І останній шторм в переповненому Атлантичному басейні — субтропічний шторм «Джойс».

Чотирьох іменованих штормів, що одночасно обертаються в Атлантичному басейні, не було з 2008 року. Але може їх бути п’ять, що стане абсолютним рекордом?

Можливо, якщо тропічна система Invest 95L у мексиканського півострова Юкатан буде продовжувати триматися на відстані від несприятливих умов і збереже свою силу.

Поки «Флоренс» привертає увагу на сході, цілий ланцюг Гавайських островів знаходиться під попередженням про атаку тропічного шторму «Олівія».

Більше тепла, ніж зазвичай, Тихий океан — один з винуватців активного ураганного сезону на сході і в центрі Тихого океану в 2018 році. Як і в Атлантиці, ураганний сезон на сході Тихого океану в основному досягає піку у вересні.

На відміну від Атлантики і сходу Тихого океану, на заході Тихого океану сезон тропічних штормів ніколи не закінчується. Перший тайфун 2018 року сформувався там ще в останні дні 2017 року. Левова частка штормів формується під час літніх місяців Південної півкулі, проте з травня по жовтень спостерігається пікова активність у регіоні. У 2018 році інтенсивність ураганів трохи вище середнього значення, поки сформувалися 23 іменованих шторми, два з яких — «Баріджат» і супертайфун «Мангхут» — рухаються до південного узбережжя Китаю або північного В’єтнаму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button