Людина

Група крові: що вона з себе представляє

У кожного з нас є група крові. Ми зовсім мало знаємо про неї, але в той же час розуміємо, що вона впливає на багато процесів, що протікають в нашому організмі.

Люди, які всерйоз замислюються над цим і добре знають біологію, в курсі, що в груп крові є свої антигени, що група крові здатна впливати на хвороби, схильність стресу й багато інші важливі і цікаві речі. Чи є сенс більше дізнаватися про групу крові? Звичайно, адже в житті бувають такі ситуації, які вимагають розширених знань. Спробуємо дізнатися як можна більше і зрозуміти, навіщо ж нам все-таки потрібні групи крові.

Навіщо кров поділена на групи

У школі всім розповідали, що в людській крові є плазма, а в плазмі – еритроцити, тромбоцити і лейкотцити. Склад еритроцитів зазвичай визначається генетикою, але існують два антигени, які допомагають визначити, яка група крові у людини. Це антигени А і В.

У людей з першою групою крові немає ні А, ні В антигенів, з другої – тільки А, з третьої – тільки В, а з четвертої – є і А, і В. Крім того в плазмі можуть міститися антитіла, здатні викликати відповідь імунної системи. Але це тільки в тому випадку, якщо вони відреагують на інші антигени.

Переливання строго за правилами

Якщо людині з другою групою крові перелити кров третьої групи, то може статися непоправне. Все тому, що його антитіла почнуть різко реагувати на чужі антитіла-В, яких немає в плазмі крові. Можуть закупоритися вакуумні судини і наступити смерть. І ще один важливий момент – резус-фактор. Його теж обов’язково потрібно враховувати при переливанні крові.

Як зрозуміти, яка у вас група крові та резус-фактор

Потрібно здати певний аналіз, який точно визначить вашу групу крові та позитивний або негативний у вас резус-фактор. Аналіз робиться так: у вашу кров додають певні реагенти і дивляться, як вони будуть себе проявляти.

На що може впливати група крові

  • Травлення

Суть впливу групи крові на травну систему така, що вона впливає на можливість перетравлення лектинів – білків, які знаходяться в зернових, молоці та яйцях. Але велика кількість лектинів здатні на взаємодію майже з усіма групами крові. Крім того, в термічно оброблених продуктах ці білки просто руйнуються і не чинять негативний вплив на організм людини.

  • Захворювання

Доведено, що люди, у яких друга і четверта група, більше схильні до такої хвороби, як венозний тромбоз, а люди з першою і третьою мають більше ризиків для отримання інфаркту. Крім цього, у кожної групи є можливість захворіти на рак, але у всіх різний підвищений ризик. Тільки не бійтеся цієї інформації, щоб захворіти потрібно не тільки мати групу крові і бути людиною, з безліч інших факторів.

Яким спортом краще займатися

Якщо у вас перша група крові, то у вас відмінна витривалість і хороші силові показники. Це означає, що варто звернути увагу на легку атлетику, а саме спринт.

Друга група крові може допомогти вам досягти успіху в різних бойових мистецтвах або важкій атлетиці.

Люди з третьою групою крові зазвичай мають хорошу координацію і швидкість. Їм легко тренуватися і покращувати результати. Треба спробувати зайнятися боксом або тріатлоном.

Четверта група – це сила. Такі люди зазвичай займаються важкою атлетикою або пауерліфтингом.

Не обов’язково точнісінько дотримувати цих правил. Краще орієнтуєтеся на те, що вам більше подобається, те, що приносить вам радість і щастя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button