Всесвіт

В атмосфері екзопланети вперше виявили калій

Група астрономів під керівництвом доктора фізичних наук Енгін Келес зуміла виявити в атмосфері однієї з екзопланет калій. Повідомляється, що це перший випадок виявлення елемента в атмосфері подібних космічних тіл.

Виявити наявність калію в атмосфері віддаленої екзопланети вченим вдалося за допомогою використання спектроскопії високої роздільної здатності через Великий бінокулярний телескоп в Аризоні (США). Саме ж відкриття, яке фахівці називають проривним у цій області, було зроблено на Юпітер – подібної екзопланеті з кодовою назвою HD189733b.

Примітно, що вчені ще два десятки років тому передбачали можливість виявлення натрію і калію в атмосферах так званих «гарячих Юпітерів» – газоподібних планет з температурою атмосфери в кілька тисяч градусів за шкалою Кельвіна, що обертаються у віддалених зоряних системах. І якщо виявити натрій вдалося раніше за допомогою спостережень через техніку з високим дозволом навіть в найраніших дослідженнях, знайти ознаки присутності калію вченим не вдавалося. Саме це і вважалося однією з найбільших загадок сучасної фізики і хімії атмосфер.

Самі вчені відзначають, що цим відкриттям їм вдалося зробити серйозний прорив на шляху до досліджень атмосфер віддалених екзопланет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button