Всесвіт

У кульовому скупченні знайшли відразу сто чорних дір: вони складають 20% від його маси

Астрономи з Кардіффського університету виявили відразу сто чорних дір в центрі зоряного скупчення.

Йдеться про кульове скупчення Palomar 5, яке розташовується в сузір’ї Змії на відстані в 76 тис. світлових років від Землі. Автори нової роботи оцінили кількість і масу чорних дір в кульовому скупченні, щоб зрозуміти, де відбуваються злиття чорних дір.

“Астрофізики давно припускають, що більша частина злиттів чорних дір відбувається в кульових зоряних скупченнях, проте до недавнього часу вчені не знали, як багато їх може там бути. Завдяки нашій методиці спостережень подібну інформацію можна отримати і для інших об’єктів”, – говорить Фабіо Антоніні, автор дослідження і науковий співробітник Кардіффського університету

Антоніні і його колеги спробували відтворити процес формування зіркових потоків. На основі детальних знімків Palomar 5 вони створили комп’ютерну модель скупчення, яка повторює 11,5 млрд років його існування.

В результаті автори прийшли до висновку, що структура скупчення може існувати тільки за умови, що в його центрі є приблизно 100-120 чорних дір масою в 17-20 разів більше сонячної. Така кількість чорних дір приблизно в три рази більше, ніж середня кількість для Чумацького Шляху.

Подібні розбіжності, і собі, пов’язані з тим, що чорні діри постійно викидають зірки з кульового скупчення, але самі залишають його вкрай рідко, що одночасно підвищує щільність їх кількості.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments