Всесвіт

“Вебб” вперше відкрив екзопланету: це “Земля” з розпеченою поверхнею (фото)

Дослідники вперше виявили і підтвердили раніше невідому екзопланету за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб».

Планетологи з Університету Джона Хопкінса в Лорелі використовували можливості телескопа “Джеймс Вебб”, щоб підтвердити існування екзопланети і досліджувати її на наявність атмосфери. LHS 475 b – планета розміром із Землю, яка обертається навколо червоного карлика за два дні.

Дослідники використовували дані супутника для дослідження транзиту екзопланет (TESS), щоб вибрати ціль для дослідження. Цей супутник виявив, що планета може обертатися навколо зірки LHS 475. Цей червоний карлик розташований в 41 світловому році від землі в сузір’ї Октансу і світи приблизно в два рази менш яскраво, ніж Сонце.

Транзит екзопланети по диску зірки LHS 475. Зображення: NASA, ESA, CSA, Leah Hustak (STScI)

Дослідження цієї зоряної системи за допомогою телескопа «Джеймс Вебб» підтвердило транзит планети по диску зірки. Цей метод широко використовується для ідентифікації екзопланет: при проходженні об’єкта між телескопом і зіркою відбувається «затемнення», під час якого планета закриває частину світла. Періодичні зміни кількості світла, зафіксованого телескопом, підтверджують, що зміни спричинені орбітою планети.

Дослідники використовували дані, зібрані спектрографом “Вебба”, щоб зрозуміти, чи має ця планета атмосферу. Хоча результати перших вимірювань говорять про те, що це планета земного типу, точно відповісти на це питання поки не вдалося. Планетологи встановили, що у LHS 475 b точно не може бути метанової атмосфери, яка спостерігається у супутника Сатурна — Титана.

Дані спостереження спектрографа (білі точки) і моделювання атмосфер різного типу: метанової (зелена лінія), вуглецевої (фіолетова лінія) і планети позбавленої атмосфери (жовта лінія). Дані спостережень найкраще відповідають планеті позбавленої атмосфери, але похибки поточних вимірювань також не суперечать атмосфері з вуглекислого газу. Зображення: NASA, ESA, CSA, Leah Hustak (STScI)

При цьому» Вебб ” також показав, що LHS 475 B на кілька сотень градусів тепліше Землі, тому, якщо будуть виявлені хмари, це може привести дослідників до висновку, що планета більше схожа на Венеру. Її атмосфера складається з вуглекислого газу і постійно оповита густими хмарами. Вчені планують зібрати додаткові дані про спектр світла в процесі спостережень за планетою в 2023 році.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button