Всесвіт

В атмосфері Венери вчені виявили загадковий теплий шар

Дослідники з Росії, Європи і США склали температурну карту Венери, яка розповідає про верхню атмосферу нічного боку цієї планети. Було виявлено дивне явище.

1-21-03-2015-600-408

Для вивчення планети використовується космічний апарат «Венера-Експрес». Були розглянуті дані, які з 2006 по 2013 зібрав встановлений на його борту прилад SPICAV. Вчені заміряли температуру на висоті від 90 до 140 км. У міру набору висоти вона ставала все меншою, але фахівців привернув феномен, який був виявлений в інтервалі від 90 до 100 км. Там температура виявилася на 20-40 градусів вище, ніж вважалося раніше. Показник міг досягати 240 кельвінів, хоча, згідно з розрахунками, він не повинен бути більше 200 К.

Дослідники важко назвати причину цього явища. Вони вказують на озоновий шар, який був відкритий на цій же висоті, зараз розглядається можливий взаємозв’язок з ним. Можливо, ми маємо справу з розпадом озону, в результаті чого виділяється тепло і появялется теплий шар.

Читайте також: Чи може Земля стати другою Венерою?

Хоча Венера вважається «сестрою Землі», умови на планетах істотно розрізняються. Поверхня Венери прихована під густими хмарами сірчаної кислоти, і для вивчення рельєфу використовуються радіохвилі. Вважається, що на її поверхні могли існувати океани, схожі на земні, але вони випарувалися після розігріву планети.

Ще одне цікаве відкриття пов’язане з тим, що в ранкові години верхня атмосфера Венери тепліше, ніж у вечірні. Це також породжує запитання. Вчені продовжують вивчення даних від «Венери-Експрес», так що не виключені й нові відкриття.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button