Екологія

В Чилі виявили найбільш швидко талий льодовик

Вчені провели дослідження, вивчаючи супутникові знімки, і виявили в Чилі найбільш швидко талий льодовик.

На думку фахівців за 30 років льодовик втратив до 50% своєї маси. Наслідки глобального потепління особливо добре помітні при вивченні льодів, які протягом століть перебували у незмінному стані. Зараз на північному та південному полюсі планети відкрилися великі ділянки суші, але, як виявилося, темпи танення льодових мас у цих районах Землі істотно поступаються тим, які зафіксували кліматологи в екваторіальній зоні.

Дослідники вивчили льодовик в Чилі Hielo Patagonico Sur 12 (HPS-12), що покривав схили Анд, та встановили, що він є найбільш швидко талим в світі. Порівнюючи супутникові знімки, зроблені з 30-річним інтервалом, були зафіксовані рекордні темпи танення льодів.

Так за рік в Патагонії відкривається від 30 до 45 метрів ґрунту та скельних порід. Це відбувається, оскільки на льодовик впливають особливі умови місцевості. Фахівці вже провели аналіз і з’ясували, з якими наслідками доведеться зіткнутися людям з-за цього. І прогнози невтішні.

За їх словами, даний регіон щорічно користувався сезонним таненням льодів. Вода, що сходить з гірських схилів, потрапляла до річки, поповнюючи їх, завдяки чому процвітало сільське господарство і промисловість. Коли ж льодовик розтане повністю, цей район Чилі зіткнеться з проблемою посухи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть