Екологія

У 2021 році буде побудовано 158 ГВт сонячних електростанцій

У цьому році у світі буде встановлено сонячні електростанції потужністю 158 ГВт.

За даними компанії IHS Markit, це на 34% більше, ніж очікується за підсумками року поточного (118 ГВт). передає ecotown.com.ua.

За підрахунками IHS, у 2020 році буде встановлено сонячні станції загальною потужністю 118 ГВт, що на 5% менше, ніж у 2019 році. Хоча аналітики знизили свій прогноз на початку року, грунтуючись на очікуваннях збоїв, викликаних пандемією Covid-19, вони зазначають, що це не основна причина падіння показників установки.

«Коли багато фотоелектричних ринків почали відновлюватися в середині року після локальних обмежень, зростання цін на модулі вразило розробників, – зазначив аналітик IHS Markit Джозефін Берг. – В результаті деякі з них вирішили відкласти придбання модулів і перенести завершення проєктів на 2021 рік».

Ця затримка у поєднанні зі збільшеним інтересом до відновлюваних джерел енергії в усьому світі забезпечать бурхливе зростання ринку у наступному році, вважають IHS.

Аналіз, проведений IHS, показує, що ціни на полікремній виросли на 60% у період з червня по вересень, після чого зросли ціни на скло та інші матеріали, що змусило виробників модулів переглянути умови контрактів і підняти ціни.

IHS Markit очікує, що ціни залишаться високими у першій половині наступного року, але потім почнуть знижуватися. “Як тільки ціни почнуть падати, покупці, які змогли почекати, кинуться купувати модулі”, – говорить Джозефін Берг.

У 2022-2023 році виникне значний надлишок пропозиції на ринку полікремнію, що забезпечить повернення цін до мінімумів.

IHS очікує, що домінуюче становище у світовій сонячній енергетиці, як і раніше, будуть займати Китай і США. На ці дві країни припаде більше половини світових установок. Водночас очікується, що розшириться коло країн — великих гравців у сонячній енергетиці.

Якщо у 2019 році на вісім країн з першої десятки (крім КНР і США) припадало 40% встановлених сонячних станцій, тепер на них припадає лише чверть.

IHS прогнозує, що Індія відновить свої позиції третього за величиною сонячного ринку, хоча цього може і не статися, якщо високі ціни на модулі збережуться у другій половині 2021 року. Австралія повинна обігнати Японію і зайняти четверте місце у світі, а Іспанія обійде Німеччину і стане найбільшим ринком фотоелектричних систем у Європі. Аналітики також відзначають, що Колумбія, Перу, Португалія, Греція, Ірландія, Оман, Саудівська Аравія, Замбія, Таїланд, Філіппіни і Малайзія можуть стати значущими гравцями у наступному році.

“Очікуване зниження цін на модулі у другій половині 2021 року викличе ажіотаж у закупівлях, — додає Джозефін Берг. – Фотоелектрична індустрія може здивувати нас усіх”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button