Екологія

В дитячому організмі все частіше виявляють небезпечні мікрочастинки

Крім того, дослідження показали сліди перфтороктанової кислоти, яка використовується при виробництві мийних засобів, пакування харчових продуктів і непромокного одягу, в більшості зразків.

Такий страшний результат дали дослідження, проведені Міністерством навколишнього середовища Німеччини та Інститутом Роберта Коха, проведені з 2014 по 2017 рр. Вивчалися аналізи крові і сечі 2,5 тис. дітей у віці від 3 до 17 років. У 97% зразків були виявлені сліди мікропластику.

Автори дослідження уточнюють, що були виявлені 11 з 15 небезпечних для здоров’я речовин. В основному це пластифікатори. Тривожні висновки експертів представив німецький журнал Der Spiegel.

“Наше дослідження ясно показує, що пластмасові компоненти, виробництво яких зростає, все частіше виявляються в організмі. Турбує те, що найбільше страждають маленькі діти як найбільш чутлива група”, – коментує результати дослідження один з його співавторів, Маріка Колоса-Герінг.

“Це пояснюється тим, що промисловість все більш активно впроваджує пластикову тару, відмовляючись при цьому від класичних скляних баночок і пляшечок”, – додає експерт.

Крім того, в аналізах були виявлені сліди перфтороктанової кислоти (ПФОК), яку використовують у виробництві мийних засобів, так і пластикового пакування для продуктів, вологостійких, стійких до забруднення і навіть вогнетривких матеріалів. Для людини це речовина токсична. Як повідомляє ZeroHedge, використання цієї кислоти в ЄС хочуть заборонити з наступного року.

В 20% проб допустимий рівень вмісту шкідливих речовин був перевищений. Причому найчастіше – у маленьких дітей. Крім того, експерти з’ясували, що в першу чергу страждають діти з сімей з низьким рівнем доходу і неблагополучних районів.

“Неприпустимо, щоб в організмі кожної четвертої дитини у віці від трьох до п’яти років накопичувалося стільки шкідливих хімічних речовин, що вони б могли завдати довготривалий збиток”, – прокоментувала результати дослідження Беттіна Хоффманн, експерт по екологічному здоров’ю парламентської групи бундестагу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments