Людина

Вчені підрахували ймовірність появи людини на світ

Ви – один на 400 трильйонів!

Ілюструючи, наскільки є безцінною кожна людина, Мел Роббінс пояснив на конференції Ted Talk в 2011 р., що ймовірність появи на світ конкретної окремо взятої людини – 1 до 400 трильйонів.

foto_cikavosti_07.07.2014-010

Д-р Алі Біназір був на Ted Talk і після цього вирішив зробити власні підрахунки. Д-р Біназір – автор і консультант по особистісному зростанню. Він навчався у Гарварді, отримав ступінь з медицини в Каліфорнійському університеті вивчав філософію в Кембриджі.

Читайте також: Чи триває в даний час еволюція мозку або вона досягла логічної межі?

Він підрахував ймовірність зустрічі батьків, прийнявши до уваги кількість чоловіків і жінок на Землі і число осіб протилежної статі, яких майбутні батьки могли зустріти в перші 25 років свого життя. Потім він підрахував ймовірність того, що вони захочуть зустрітися ще раз, у них виникнуть відносини, вони заведуть дітей, і відповідний сперматозоїд з’єднається з відповідною яйцеклітиною, з яких сформується нове життя. Він пішов далі, підрахувавши ймовірність того, що всі предки змогли завести дітей.

Вчений прийшов до вражаючого висновку: «Шанс появи людини на світ близький до нуля».

Він наводить такий приклад: «Уявіть, що два мільйони людей грають у кості. Вони грають кісткою з трильйоном граней. Вони всі одночасно підкинули кістка, і у всіх випало одне і те ж число».

«Оскільки чудеса відбуваються, не можна стверджувати, що це зовсім неймовірно. Цим прикладом я хотів показати, що людина – диво, – пише він. – Так що відчувайте і ведіть себе так, як ніби ви – справжнє диво».

Д-р Біназір навів одну буддійську аналогію: «Уявіть, що в океані десь кинутий рятувальний круг. В океані живе тільки одна черепаха, яка плаває під водою. Ймовірність існування людини така ж сама, як і ймовірність того, що ця черепаха, спливши на поверхню, наткнеться на цей рятувальний круг з першої спроби».

Читайте також: Чоловіки вимирають як стать

Вчений вирішив перевірити вірогідність цієї буддійської метафори. Він порівняв площу водної поверхні океанів з розміром рятувального кола і прийшов до висновку, що шанси черепахи потрапити в рятівне коло дорівнюють 1 до 700 мільярдів.

«1 на 400 трильйонів або 1 і на 700 мільярдів? Я повинен сказати, що ці показники досить близькі, враховуючи, що вони належать до двох абсолютно різних джерел: буддійським мислителям і сучасним ученим», – зазначив д-р Біназір.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button