Людина

Гаджети можуть впливати на якість сперми

Чоловіки, які користуються електронними пристроями з екраном перед сном і після пробудження мають погану якість сперми

Fashion photo created by cookie_studio — www.freepik.com

Результати дослідження ізраїльських учених говорять про те, що концентрація, рухливість і прогресуюча рухливість сперматозоїдів, були нижче у тих чоловіків, які повідомили про більш часте використання смартфонів і планшетів в нічний час, а відсоток нерухомих сперматозоїдів, був у них вищий.

У дослідженні взяли участь 116 добровольців у віці від 21 до 59 років, які проходили оцінку фертильності. Вони здали зразки сперми і заповнили анкети, з питаннями про використання електронних пристроїв.

Вчені також виявили кореляцію між більшою тривалістю сну і високою загальною кількістю сперматозоїдів і їх більш прогресивною рухливістю. Навпаки, недолік сну був пов’язаний з більш низькою якістю сперми.

«Використання смартфона і планшета ввечері і після сну корелювало зі зниженням якості сперми. Крім того, використання смартфона ввечері, використання планшета після сну і перегляд телевізора ввечері, корелювали зі зниженням концентрації сперматозоїдів »- розповідає про результати дослідження його ведучий автор Аміт Грін.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»