Земля

В Японії відкрили новий вид сколопендри: довжина багатоніжки більше 20 см

Дослідники з Токійського столичного університету і Університету Хосей виявили новий вид великої тропічної багатоніжки з роду Scolopendra на Окінаві і Тайвані. Про це пишуть вчені у своїй науковій статті.

Це тільки третя ідентифікована амфібія-багатоніжка у світі, і вона є найбільшою в регіоні, її довжина становить 20 см, а товщина – майже 2 см. Це також перша нова багатоніжка, виявлена в Японії за 143 роки, що свідчить про неймовірне біорізноманіття архіпелагу Рюкю.

Сколопендра – це рід великих тропічних стоніг, один з первинних родів, названих самим батьком сучасної систематики Карлом Ліннеєм. Вони є хижаками в будь-яких грунтових екосистемах, в яких мешкають, їх налічується близько 100 різних видів, що мешкають в тропічних регіонах по всьому світу. З них тільки п’ять були ідентифіковані в Японії й на Тайвані.

В Японії відкрили новий вид сколопендри: довжина багатоніжки більше 20 см
Вчені були схвильовані, коли з’явилися новини про невідомий вигляд багатоніжок, помічених навколо архіпелагу Рюкю, які, як повідомляється, напали на гігантських прісноводних креветок. Команда на чолі з Се Цукамото, його науковим керівником, доцентом Кацуюкі Егуті з Токійського столичного університету і професором Сатоши Шімано з Університету Хосей, вирушила на пошуки цієї загадкової істоти.

Виявилося, що вони відкрили абсолютно новий вид. Генетичний аналіз підтвердив, що він відрізнявся від інших сколопендр, що населяють цей регіон. Це найбільший вид багатоніжок, зустрічається в Японії і на Тайвані. Володіючи гарною раковиною нефритового кольору, він був названий Scolopendra alcyona Tsukamoto & Shimano на честь грецького міфологічного персонажа Альціона, який був перетворений Зевсом в зимородка. Його нова японська назва ryujin-оmukade також має міфологічне походження, як данину поваги регіону, де тварина була знайдена. У місцевих міфах говориться, що бог-дракон, або рюджін, був в агонії, тому що сороконіжка потрапила йому в вухо. Кажуть, що, побачивши курку, яка швидко пожирає стоногу, бог став боятися і стоніг, і курчат. За часів королівства Рюкю люди малювали курчат на своїх човнах і піднімали прапор багатоніжок, щоб вселити страх у богів-драконів і безпечно перетнути море.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button