Земля

Каченята здатні абстрактно мислити (відео)

Дослідницький експеримент з новонародженими каченятами показав їх здатність до абстрактного сприйняття предметів. Малюки можуть розрізняти їх за формою і кольором, повідомляє «Science».

Впізнавати свою маму-качку каченята, як і більшість інших птахів, вчаться відразу після своєї появи на світ. Образ найближчого великого об’єкта назавжди зберігається в їх пам’яті, викликаючи відчуття комфорту і безпеки. Саме тому пташенята завжди слідують за своєю мамою, куди б вона не прямувала.

За спостереженнями вчених, якщо маму-качку замінити на людину, тварину невеликих розмірів або просто рухомий куб, каченята з такою ж відданістю будуть слідувати за ним.

Здатність каченят розпізнавати материнський образ при різноманітних обставинах змусила вчених з Оксфордського університету Антона Мартіно і Алекса Касельника задуматися про те, зберігають каченята «фотографічний» образ чи здатні навіть виділяти ключові характеристики об’єкта.

Учені допустили ймовірність того, що каченя все-таки здатні виокремити ключову характеристику пари предметів за форми ідентичності, а отже, тоді воно обов’язково піде за іншою парою з аналогічною характеристикою. Експеримент довів припущення дослідників: більшість пташенят впевнено йшли за парою з тими ж абстрактними характеристиками, що і вихідна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button