Головна / Земля / В Ірландії борсук розкопав стародавнє поховання

В Ірландії борсук розкопав стародавнє поховання

В ірландському парку Каван Буррен, що знаходиться поряд з кордоном з Північною Ірландією, борсук, який копав нору, витягнув із землі фрагменти давнього поховання. На думку вчених, їм не менше 4500 років.

1777096de889340637cd0d26e0b58096
Плато Буррен, де розташований парк, знамените численними доісторичними пам’ятками, чимало стародавніх мегалітичних гробниць, кам’яних жител і творів наскального живопису знаходиться в самому парку. Біля однієї із зруйнованих древніх гробниць історик Шеймас О Хултахан (Sеamus О hUltachаin), а також археологи Сем Мур (Sam Moore), Вікі Каммінгс (Vicki Cummings) і Колін Річардс (Colin Richards) натрапили на купи землі, викинутої на поверхню борсуком. Серед ґрунту виявилися 14 фрагментів спалених людських кісток і частинки деревного вугілля.

Як кажуть дослідники, кремовані рештки були поховані поруч з кам’яною гробницею. Деякі із знайдених фрагментів розміром не більше нігтя. Найбільший з них – частина стегнової кістки був доставлений в Королівський університет у Белфасті, де фахівці провели радіовуглецеве датування.

Вони встановили, що залишки були поховані приблизно в 2438 – 2200 роках до н. е. За словами Шеймаса О Хултахана, це робить кістки найдавнішою знахідкою в регіоні.