Екологія

В Ірландії запрацює аеропорт на сонячній енергії

Вже побудована і експлуатується найбільша в країні сонячна наземна ферма. Її площа 12 га, продуктивність – до 5 МВт. Ферма постачає енергію 1200 будинків і покриває 27% потреб міжнародного аеропорту, розташованого недалеко від Белфаста.

Користь від такого рішення величезна – зниження викидів вуглецю в атмосферу на 2100 тонн в рік. Це ніби майже 500 автомобілів перестали «диміти» на дорогах, повідомляє Ecotown.

Сонячна ферма будувалася за проектами, які допомагали розробляти екологи – тут жива огорожа, польові квіти і гнізда для птахів і кажанів. Це перша з ферм, які планують побудувати в Ірландії.

Уряд країни впевнений, що розвиток сонячної енергетики – один з найважливіших векторів для країни. Щорічно ефективність сонячних панелей підвищується, а їх виробництво стає дешевшим. Великі проекти стають реальнішими, навіть у такій країні, як Ірландія, де кількість сонячних днів набагато менша, ніж в інших країнах. У планах Ірландії – до 2020 року забезпечити 16% потреб в електроенергії за рахунок відновлюваних джерел енергії. Понад 2500 га вже плануються під будівництво сонячних електростанцій.

В іншому випадку ЄС оштрафує на велику суму. Метод батога і пряника – відмінний екомотиватор. Асоціація ірландських фермерів хоче залучити місцеві громади до реалізації сонячних проектів, тому сьогодні звернулася до влади, щоб з’ясувати рівень держпідтримки цього сектору для забезпечення його життєздатності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button