Головна / Екологія / В Ірландії запрацює аеропорт на сонячній енергії

В Ірландії запрацює аеропорт на сонячній енергії

Вже побудована і експлуатується найбільша в країні сонячна наземна ферма. Її площа 12 га, продуктивність – до 5 МВт. Ферма постачає енергію 1200 будинків і покриває 27% потреб міжнародного аеропорту, розташованого недалеко від Белфаста.

Користь від такого рішення величезна – зниження викидів вуглецю в атмосферу на 2100 тонн в рік. Це ніби майже 500 автомобілів перестали «диміти» на дорогах, повідомляє Ecotown.

Сонячна ферма будувалася за проектами, які допомагали розробляти екологи – тут жива огорожа, польові квіти і гнізда для птахів і кажанів. Це перша з ферм, які планують побудувати в Ірландії.

Уряд країни впевнений, що розвиток сонячної енергетики – один з найважливіших векторів для країни. Щорічно ефективність сонячних панелей підвищується, а їх виробництво стає дешевшим. Великі проекти стають реальнішими, навіть у такій країні, як Ірландія, де кількість сонячних днів набагато менша, ніж в інших країнах. У планах Ірландії – до 2020 року забезпечити 16% потреб в електроенергії за рахунок відновлюваних джерел енергії. Понад 2500 га вже плануються під будівництво сонячних електростанцій.

В іншому випадку ЄС оштрафує на велику суму. Метод батога і пряника – відмінний екомотиватор. Асоціація ірландських фермерів хоче залучити місцеві громади до реалізації сонячних проектів, тому сьогодні звернулася до влади, щоб з’ясувати рівень держпідтримки цього сектору для забезпечення його життєздатності.