Людина

Вчені знайшли спосіб омолодження організму

Старіння є неминучим наслідком нашого існування. Однак з незапам’ятних часів людство прагнуло подолати цей процес (а в ідеалі так і зовсім безсмертя). До ідеалу ми поки не добралися, але от збільшити тривалість життя на третину цілком можемо завдяки відкриттю вчених з США.

Група дослідників з Національного інституту старіння в Бетесде розробила препарат, який виводить з організму старіючі клітини. З’ясувалося це в ході вивчення ліків під назвою сенолітики. Це експериментальні препарати, які дозволяють вибірково ініціювати загибель пристарілих клітин.

«Старі клітини мають властивість накопичуватися в організмі, в результаті чого зростає кількість вікових захворювань, а це, в свою чергу, викликає загибель нових клітин і посилює процес старіння.»

У серії експериментів 2 препарати кверцетин і дазатиніб давали групі лабораторних тварин. З’ясувалося, що ці препарати як разом, так і окремо збільшують тривалість життя в середньому на 30%. Крім того, у мишей були зафіксовані поліпшення функціонування серцево-судинної системи, підвищення витривалості і зміцнення кісткової тканини. Періодичне введення кверцетину та дазатиніба сповільнило розвиток остеопорозу.

Тепер дослідники спрямовані на більш глибоке вивчення метаболізму вищеописаних ліків, проте вже зараз можна сказати, що найближчим часом чекати появи «таблетки від старості» не варто, так як кверцетин і дазатініб володіють масою вельми неприємних побічних ефектів, тому перед вченими стоїть дуже непросте завдання: позбутися від побічних ефектів, зберігши при цьому властивості, що дозволяють боротися зі старінням.

Кнопка «Наверх»
Закрыть