Людина

У стародавніх британців зуби були здоровіші, ніж у сучасних

Стародавні британці в період Римської імперії набагато рідше страждали від хвороб зубів, ніж сучасні, хоча багато століть тому зубна щітка ще не була винайдена. До такого висновку прийшли археологи з Королівського коледжу Лондона.

Британські вчені дослідили 300 черепів з музею природної історії, що відносяться до поховань, здійснених з 200 по 400 роки нашої ери. Виявилося, що всього у 5% померлих в той період людей були ознаки важкого пародонтиту – патологічного ураження ясен. Між тим, у сучасного населення в розвинених країнах поширеність цього захворювання складає від 15% до 30%.

foto_cikavosti_25.10.2014-07_resized

Відзначимо, що далекі британські (і не тільки) предки поняття не мали про існування зубних щіток, зубної пасти і інших сучасних методів догляду за порожниною рота. Як вважають експерти, сучасний стиль життя, що включає в себе куріння і нездорову дієту, є причиною такого поширення хвороб ясен.

Читайте також: Найдивніші професії в древні часи

[ads1] Раніше вчені також знаходили дуже невелику кількість пародонтиту ще більш древніх предків, включаючи муміфікованих жителів Стародавнього Єгипту і Вавилона, а також ассірійців і шумер.

Хвороби ясен є наслідком хронічних запальних процесів, які виникають через формування специфічного зубного нальоту. Цей наліт є у більшості жителів нашої планети, але в помірній формі. Однак такі чинники, як куріння, або медичні проблеми, на зразок діабету, можуть посилити захворювання ясен, що призведе до втрати зубів.

Як кажуть автори дослідження, отримані ними висновки свідчать про те, що хоча гігієна порожнини рота має величезне значення, безумовно, вона є не єдиним фактором, який сприяє деструктивній хворобі пародонта.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button