Земля

В Ізраїлі несподівано обміліло озеро Кінерет

Рівень найбільшого озера Ізраїлю — Кінерет за липень знизився на 27 сантиметрів, повідомила Гідрологічна служба Управління водних ресурсів країни. На початку серпня служба опублікувала дані своїх останніх спостережень, звернувши увагу на те, що природні водні резервуари Ізраїлю різко міліють.

Гідрологічна служба уточнила, що минулий сезон дощів приніс Кінерету тільки третину від середньостатистичної кількості опадів. На половину менше стало надходити в озеро води з природних джерел.

В результаті Кінерет засолюється — вміст солі в ньому збільшилася за останні 4 роки на 16%. Це ставить під загрозу використання води з озера для сільськогосподарських потреб — квоти забору води з Кінерета ніколи не були такими низькими, як зараз.

Людський чинник у незвичайному обмілінні Кінерета практично відсутній: завдяки переходу на опріснену морську воду Ізраїль майже повністю припинив відкачувати воду з озера. Вже кілька років поспіль споживання води з Кінерета скоротилася до 25 мільйонів кубометрів при середньому показнику 230 мільйонів кубічних метрів в минулому.

Ексклюзивним споживачем води з Кінерета залишається Йорданія, яка отримувала в останні роки по 50 мільйонів “кубів” на рік. Нещодавно ізраїльська компанія за погодженням з урядом проклала в сусідню державу нову трубу більшого діаметра. Було повідомлено, що, незважаючи на катастрофічне становище через чотири посухи поспіль, Ізраїль подвоїть постачання води з Кінерета в Йорданію.

Кінцевий пункт водної системи Кінерета і річки Йордан — Мертве море — також міліє природним чином. У липні його рівень був нижче торішнього на 96 сантиметрів, зазначає Гідрологічна служба.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button