Земля

Експерти передбачили, скільки людей буде жити на Землі до 2100 року

Новий аналіз тенденцій народжуваності показав, що до 2050 року зростання населення може зупинитися, а до 2100 року його чисельність на Землі скоротиться до 6 млрд осіб.

Вчені провели дослідження на замовлення некомерційної організації The Club of Rome. Згідно з даними, якщо нинішні тенденції збережуться, населення світу, яке в цей час складає 7,96 млрд, досягне піку в 8,6 млрд в середині століття, а потім зменшиться майже на 2 млрд до 2100 року.

Прогноз є одночасно і хорошою, і поганою новиною для людства: різке скорочення чисельності населення трохи полегшить екологічні проблеми Землі. Але також зробить людство, в цілому, старше і знизить частку людей працездатного віку. Це покладе на молодь ще більший тягар фінансування охорони здоров’я і не тільки.

Автори дослідження — члени колективу Earth4All, яке складається з вчених-екологів і економістів.

«Ми знаємо, що швидкий економічний розвиток в країнах з низьким рівнем доходу має великий вплив на рівень народжуваності », — заявив Пер Еспен Стокнес, директор Центру сталого розвитку Норвезької школи бізнесу і керівник проекту Earth4All.

Інші моделі прогнозують зростання населення на основі факторів, що впливають на соціальну незалежність і тілесну автономію жінок, таких як доступ до освіти і протизаплідні засоби. Модель Earth4All дещо складніше і містить змінні, пов’язані з навколишнім середовищем і економікою. До них відносяться достаток енергії, нерівність, виробництво продуктів харчування, рівень доходів і наслідки майбутнього глобального потепління.

Модель передбачила два можливих результату для майбутньої людської популяції. У першому, «звичайному» випадку, якщо нічого не зміниться, населення зросте до 9 млрд осіб до 2050 року і скоротиться до 7,3 млрд в 2100 році. При другому варіанті, поліпшення рівності і перехід до «зелених» технологій, призведе до того, що до середини століття на планеті буде жити 8,5 мільярда людей, а до 2100 року — 6 млрд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button