Технології

Китай планує побудувати підводний тунель до Америки

Китай планує побудувати залізничну лінію, яка, теоретично, може зв’язати Пекін зі Сполученими штатами. За наявною на сьогоднішній день інформацією, китайська влада розглядає варіант маршруту, який починатиметься на північному сході країни, проходитиме через Східний Сибір, і перетинатиме Берингову протоку по 200-кілометровому підземному тунелю до Аляски.

tunel

«В даний час це питання вже знаходиться в стадії обговорення. Росія обмірковує цю ідею вже багато років», говорить експерт Китайської академії інженерії Ванг Меншем. Передбачувана лінія «Китай-Росія-Канада-Америка» матиме довжину 12.800 кілометрів – це на 2.900 кілометрів довше Транс-Сибірської залізниці. А тунель під Беринговою протокою може стати в чотири рази довшим від тунелю під Ла-Маншем.

При цьому слід зазначити, що стаття в державній китайській газеті «China Daily» наполягає на тому, що країна має всі необхідні технології та ресурси, щоб почати і закінчити проект такого масштабу, включаючи ще один тунель, який з’єднає китайську провінцію Фуджань з близько розташованим Тайванем.

Читайте також: Топ- 10 найбільш незвичайних таксі з усього світу

В останні кілька років Китай набрав фантастичну швидкість залізничного будівництва, прокладаючи десятки тисяч кілометрів шляхів і запускаючи безліч високошвидкісних ліній. Це сигналізує про намір країни побудувати «Новий Шовковий шлях» – високопотужну вантажну мережу через Центральну Азію, яка зв’яже країни цього регіону з Європою.

tunel01_600

Ця карта демонструє план такої лінії, разом з паралельним запуском «морського Шовкового шляху». У роботі над цим проектом Пекін ретельно воскресив історії про давній Шовковий шлях, а так само нагадав про мита знаменитого торгового флоту династії Мін, який борознив води Індійського океану. Слід визнати, що в такій грандіозній історичній перспективі, тунель до Аляски виглядає вже зовсім не таким надуманим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button