Гумор

В Новій Зеландії хочуть стримати зміну клімату завдяки екоподатку на відрижку корів

Фермери розкритикували таку ініціативу

У Новій Зеландії запропонували ввести податок на викиди парникових газів, які утворює худоба під час відрижки та сечовипускання до 2025 року.

Image by Albrecht Fietz from Pixabay

Це сприятиме боротьбі зі зміною клімату, адже сільськогосподарський сектор створює близько половини всіх викидів країни, повідомляє BBC.

Як відомо, худоба утворює значні викиди метану.

Прем’єр-міністрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн пояснила, що гроші з такого екоподатку будуть повернуті в галузь для фінансування нових технологій, досліджень і стимулюючих виплат для фермерів.

“Фермери Нової Зеландії збираються першими в світі скоротити викиди в сільському господарстві, позиціонуючи наш найбільший експортний ринок для отримання конкурентної переваги, яка приносить у світ дедалі більшу вимогливість щодо походження їх їжі”, — сказала вона.

Однак фермери розкритикували таку ініціативу. Національний президент Федерації фермерів Ендрю Хоґгард зазначив, що податок призведе до того, що “ферми звільнять місце для дерев”, а власники продадуть свою землю.

Деякі експерти вказали на ризик перенесення виробництва харчових продуктів в країни з менш ефективними методами землеробства, що збільшить загальні викиди.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button