Земля

В океанах на глибині 4-8 тис. метрів виявлене незвичайне біорізноманіття

Екологи з Інституту зоології при Кельнському університеті виявили на великих глибинах несподівану різноманітність життя.

Автори у своїй роботі вивчили глибоководне біорізноманіття Атлантичного і Тихого океанів. Група дослідників збирала дані 20 років, які тепер дозволяють оцінити та порівняти різноманітність еукаріотів.

Дослідники працювали з осадовими породами з глибин від 4 000 до понад 8 000 метрів, далі вони культивували й секвенували гени популяцій, що живуть виключно на великих глибинах, і проводили їх молекулярний аналіз.

Понад 60% поверхні нашої планети займає дно океанів глибиною понад 1 000 метрів. Це найбільша частина біосфери. Тепер з’ясувалося, що в різних місцях океанського дна зустрічаються абсолютно різні співтовариства організмів.

Серед вивчених організмів більшість займали найпростіші: їх різноманітність значно перевищувала різноманітність багатоклітинних тварин. Авторів здивувала висока частка паразитарних форм, від 10 до 20%, про наявність якої раніше вчені не здогадувалися. Такі живі істоти зазвичай паразитували на тварин, таких як ракоподібні або риби, проте деякі заражали навіть найпростіші форми життя.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button