Земля

Землі загрожує новий Всесвітній потоп

Процес глобального потепління продовжує впливати на Світовий океан. Підвищення його рівня обумовлене тепловим розширенням: збільшенням об’єму води за рахунок її нагрівання. Крім того, воно є наслідком танення льоду на суходолі. Покрив гірських льодовиків вже давно зменшується по всьому світу, а в останні кілька років до цього додалося прискорене танення льодових щитів в Гренландії і Західній Антарктиді.

2679adcc6381e0401736ef0e6cb264c2

Вісім років тому Міжурядова група експертів зі зміни клімату опублікувала доповідь, де прогнозувалося, що максимально можливий ріст рівня моря до кінця нинішнього століття — 58 сантиметрів. До теперішнього часу ці дані доводиться переглядати. Фахівці з американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) встановили, що рівень Світового океану зростає на 25% швидше, ніж вважалося раніше.

Сьогодні спостерігаються не бачені раніше зміни процесів в кліматичній системі. Мова, зокрема, йде про стрімкий розвиток парникового ефекту в атмосфері і про рекордно високі температури поверхні Світового океану. Кожен місяць оновлюються температурні рекорди: червень—2015 став найбільш спекотним за всю історію спостережень на планеті; між тим, такий висновок був зроблений про той ж місяць роком раніше. У 2014 році було зафіксовано 91 тропічний циклон, тоді як за період 1981-2010 рр. їх кількість, в середньому, становила 82. І, нарешті, в кожній частині Арктики і в кожен сезон площа льоду тепер значно нижча, ніж це було в 1980-х і 1990-х роках.

Сукупність усіх факторів дозволяє ученим прогнозувати, що вже до 2050-го року підйом рівня Світового океану досягне п’яти метрів. До зони ризику потрапляють північ Канади і схід США, узбережжя Латинської Америки та Австралії і багато інших регіонів — від Багамів до Бангладеш. Та ж доля спіткає практично всі прибережні міста і навіть великі європейські мегаполіси. Таким чином, через півстоліття на планеті може з’явитися близько 150 мільйонів «кліматичних біженців».

Джерело: National Geographic

Землі знову загрожує Всесвітній потоп

Натхнення: www.vseneprostotak.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button