Технології

В Швейцарії створюється технологія управління погодою за допомогою лазера

Перелік професій лазера вражає: медицина, зв’язок, військові технології, створення світлових спецефектів та багато іншого. Незабаром цей список буде продовжено, завдяки швейцарському фізику Жан-П’єру Вольфу, який вже багато років працює в області управління погодою.

Поки що найвищим досягненням тут може вважатися технологія засіву хмар за допомогою спеціальних ракет. Розпорошені таким чином особливі хімічні реактиви провокують передчасне випадіння опадів. Тепер цим буде займатися лазер.

Читайте також: 

Як показали дослідження, його можливості набагато ширші. Так, наприклад, він може формувати нові хмари буквально на порожньому місці, при цьому, створюючи в них необхідну для випадіння опадів концентрацію водяної пари. Експерименти в лабораторних умовах завершилися успішно створенням невеликої хмари.

Жан-П’єр Вольф з колегами

Як стверджує колега Вольфа – професор Нік Гласс, такі результати відкривають цілком реальні перспективи у створенні механізму впливу на погоду. До речі, з допомогою того ж лазера можна навпаки припиняти зливи щоб уникнути масштабних повеней, а також керувати блискавками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button