Технології

Робот, який допомагає дітям менше боятися лікарів

Практично ніхто не любить уколи, що вже говорити про дітей. Вакцинація – процес неприємний для будь-якої людини: дитини, схвильованих батьків, медсестер і лікарів, які просто намагаються виконати свою роботу. Краще справлятися з цими страшними і болісними процедурами нам можуть допомогти роботи. Вони вже довели, що можуть навчати дуже ефективно.

Робот, який допомагає дітям менше боятися лікарів

RxRobots, дочірня компанія Університету Калгарі, використовує роботи Nao для того, щоб допомогти дітям впоратися з простими медичними процедурами, які зазвичай здаються їм болісними і тривожними, наприклад уколи. Діти не просто не люблять вакцинацію: деякі з них плачуть, у них починається блювота, вони намагаються втекти, і доводиться обмежувати їх рух. Дослідження RxRobots показало, що діти з таким травмуючим досвідом рідше звертаються за медичною допомогою в міру дорослішання.

Для вирішення цієї проблеми компанія RxRobots створила робота MEDi. Спосіб роботи робота здається простим, проте це результат серйозного дослідження поведінки. Крім того, не можна не враховувати, з яким захопленням діти ставляться до роботів.

Читайте також: 

Дослідження 57 дітей з хронічним медичним станом і дітей з середнім страхом до уколів показало, що MEDi допомагає зменшити біль і стрес на 50 відсотків, і «діти відновлюються швидше, посміхаються і розслабляються практично відразу після закінчення уколу на відміну від дітей контрольної групи, які залишалися засмученими і не розмовляли з рідними і сестрами».

У доповненні до вакцинації, MEDi використовується для допомоги дітям при зборі крові, яка викликає навіть більше стресу, ніж вакцинація. Існує безліч інших потенційних сфер його застосування, оскільки робот Nao легко програмується: МРТ, хіміотерапія, реабілітація і навіть відвідування дантиста пройде простіше за сприяння цього дружнього і корисного робота. Це стосується не тільки дітей: особисто я почував би себе спокійніше при уколах, якщо б у мене був власний робот, який допоміг би мені впоратися з труднощами.

За матеріалами IEEE Spectrum.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button