Головна / Аналітика / В українських виборах братиме участь рекордна кількість кандидатів

В українських виборах братиме участь рекордна кількість кандидатів

Менше двох місяців залишається до доленосної для всієї України події — виборів президента країни. У понеділок, опівночі, Центрвиборчком закінчив прийом документів від потенційних кандидатів на головну посаду в державі. Самі вибори пройдуть в останній день березня. А прийом документації почався рівно за три місяці до цього дня — перед самим боєм курантів — 31 грудня. Всього за даними ЦВК заяви подали 83 людини. Частина заявок вже перевірена. 28 осіб отримали допуск до виборів, а 22-м було відмовлено з різних підстав. Решта пакети документів 33 потенційних кандидатів поки знаходяться на розгляді членів Центрвиборчкому.

Багато кандидатів, які подали заявки, не пройшли відбір через банальну причину — не заплатили заставу, який передбачений законодавством України, який становить два з половиною мільйона гривень. Ця сума повертається тільки кандидатам яким вдалося вийти до другого туру (тобто всього двом). Якщо, звичайно, справа дійде до другого туру. Наприклад, Parimatch приймаючи ставки на українські вибори, пропонує коефіцієнт на ймовірність другого туру таким чином: відбудеться — 1.07 (90%), не відбудеться — 7.5 (10%).

 

Розгляд заявок кандидатів завершиться 8 лютого. А вже на наступний день Центрвиборчком оголосить остаточний список претендентів на крісло глави держави. Після чого вони зможуть почати свою виборчу кампанію. Цікаво, що нинішній президент Петро Порошенко подав заявку в ЦВК в останній день. Минулої неділі він зареєструвався як самовисуванець. З журналістами після подачі пакета документів він вирішив не розмовляти, але опублікував невелике відео, в якому зробив ряд заяв. Він зазначив, що Україна повинна продовжити свій шлях в НАТО і Євросоюз.

Серед примітних кандидатів, які вже пройшли реєстрацію в ЦВК, можна відзначити Юлію Тимошенко, яка очолює партію «Батьківщина». Обиратиметься і Володимир Зеленський — популярний шоумен. За попередніми опитуваннями саме він — головний претендент на перемогу. Також отримали реєстрацію Юрій Бойко і Анатолій Гриценко, який очолює «Громадянську позицію». Додамо, що на минулих виборах було 23 кандидати, а на позаминулих — 18.