Екологія

В ЄС більше не будуть будувати вугільні електростанції

3500 енергокомпаній Європи домовилися відмовитися від інвестицій у вугільні ТЕС

В ЕС больше не будут строить угольные электростанции

Енергопостачальні компанії з країн Євросоюзу зобов’язалися припинити інвестиції в будівництво нових вугільних електростанцій.

Відмова від інвестицій у нові вугільні електростанції підтримало 3500 енергопостачальних компаній з 26 країн ЄС. Про рішення стало відомо на прес-конференції в Брюсселі, повідомляє The Guardian. Проти ініціативи виступили тільки Польща та Греція.

В організації Eurelectric, яка представляє 3500 європейських компаній (загальна вартість активів — 200 млрд євро), назвали рішення необхідне для виконання умов Паризької угоди.

«Стало очевидно, що у вугілля в Євросоюзі немає майбутнього. Залишилося тільки зрозуміти, коли його епоха закінчиться, і як вугільна промисловість буде боротися за своє існування», – зазначив глава Climate Action Network Europe Вендел Тріо.

У 2016 році по всьому світу будівництво вугільних електростанцій скоротилася на дві третини, більшість з яких в США і Європі. Як відомо, Франція до 2023 року повністю виведе з експлуатації всі вугільні електростанції, а Британія – у 2025. Повністю відмовитися від вугільної енергетики до 2030 року планують Нідерланди та Канада.

Нагадаємо, Паризьку угоду було прийнято в 2015 році і ратифіковано 96 країнами. Мета угоди – не допустити зростання температури на 2 °C до кінця століття, повідомляє hightech.fm

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button