Екологія

Січень став найспекотнішим місяцем в історії Нової Зеландії

Минулий січень став найспекотнішим місяцем в історії Нової Зеландії з початку ведення обліку в 1909 році, і одним з головних чинників, за словами експертів, є зміна клімату.

Спека призвела до дефіциту вентиляторів, що прем’єр-міністр країни Джасінда Ардерна жартома назвала «вентиляторним армагедоном». Як зазначила чиновник, хоча багато людей, ймовірно, насолоджуються теплим літом, їм також слід враховувати довгострокові наслідки зміни клімату, включаючи зростання рівня моря.

Дані, опубліковані Національним інститутом водних та атмосферних досліджень, показують, що середня температура в січні становила 20,3 °C. Це більш ніж на 3 °с вище норми і на 1,6 °C більше попереднього рекорду, встановленого в лютому 1998 року.

За словами кліматолога Ґрегора Макара, більш теплі моря, переважно спокійна погода, вітри з тропічної півночі призвели до збільшення температури. Основним чинником, що сприяє створенню таких умов, вчений назвав зміну клімату.

Лютий в Новій Зеландії почався з тропічного шторму, який привів до сильних дощів, повеней і більш прохолодної температури. Але метеорологи все ще очікують, що температура протягом місяця буде вище звичайної.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments