Земля

ООН розробляє систему оповіщення про природні катаклізми

Організація Об’єднаних Націй заявила, що хоче, щоб весь світ був охоплений системами раннього попередження про погодні катаклізми. Система оповіщення повинна захистити людей від наслідків зміни клімату.

За даними ООН, третина населення світу, в основному в найменш розвинених країнах і малих острівних державах, не має системи раннього попередження. При цьому 60% населення Африки піддаються природним катаклізмам.

План буде коштувати 1,5 мільярда доларів, але ООН наполягає на тому, що ці гроші будуть витрачені з користю в порівнянні з руйнуваннями, викликаними метеорологічними катастрофами.

“ООН очолить нові дії щодо забезпечення захисту кожної людини на Землі за допомогою систем раннього попередження»,заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, озвучуючи цей план у Всесвітній Метеорологічний день (23 березня). Розгорнути систему планується протягом 5 років.

Системи раннього попередження – про повені, посухи, аномальну спеку або урагани — дозволять людям і урядам дізнаватися про наближення небезпечних погодних умов, і допоможуть звести до мінімуму наслідки таких катастроф.

“Глобальне потепління буде все більше збільшувати частоту і інтенсивність екстремальних погодних явищ —  сказав Гутерріш. – Системи раннього попередження рятують життя. Давайте подбаємо про те, щоб вони працювали для всіх».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button