Технології

В Україні з’явиться перша заправка з воднем

У 2022 році в Україні мають з’явитися перші заправки з унікальним для країни пальним – воднем.

Інвесторів під цей проєкт обіцяє знайти «Українська воднева рада».

«Після сертифікації перших водневих авто розпочато переговори з інвесторами, що зацікавлені у розвитку українських водневих заправок, – заявив президент УВР Олександр Рєпкін. – Докладаємо максимум зусиль, щоб перша воднева заправна станція в Україні з’явилася вже наступного року».

Наприкінці грудня була оприлюднена воднева стратегія України.

«Найближчою метою водневої стратегії України є нарощування додаткових потужностей з виробництва водню, напрацювання регуляторної бази, розширення використання новітнього палива у транспортній галузі та початок експортних продажів українського водню», – йдеться у документі.

Перші водневі автомобілі, які були сертифіковані в Україні, – це седани Toyota Mirai.

Miarai – найбільш продаваний водневий електромобіль у світі. У травні 2021 року японський седан встановив новий рекорд пробігу на водні – на одній заправці електромобіль подолав понад тисячу кілометрів.

Для рекордного заїзду Mirai заправили, так званим, «зеленим» воднем. Енергію для його генерації отримують з поновлюваних джерел, що означає повну відсутність шкідливих викидів.

До складу силової установки Toyota Mirai входить електромотор, що живиться від паливних елементів. Саме вони за допомогою водню і генерують електрику. Віддача електродвигуна становить 182 кінські сили.

Запас ходу Mirai – 850 кілометрів. В Україні Toyota Mirai офіційно не продається.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button