Всесвіт

В зернах льоду Енцелада знайшли нові органічні сполуки

Нові види органіки були виявлені дослідниками в шлейфах, що вириваються з поверхні супутника планети Сатурн Енцелада. Повідомляється, що знайдені сполуки можуть брати участь у формуванні амінокислот.

Матеріал з ядра Енцелада викидається завдяки потужним гідротермальним джерелам. Цей матеріал згодом змішується з0водою з величезного океану, розташованого під поверхнею супутника, і тільки після цього він потрапляє в космос у вигляді зерен льоду або водяної пари. Молекули води, сформовані під зовнішнім впливом у вигляді зерен льоду, були визначені вченими як кисневмісні сполуки і азот. Приміром, на Землі такі хімічні сполуки беруть участь у важливих процесах, в результаті яких формуються амінокислоти, які вважаються найважливішими будівельними блоками життя.

Поки не відомо, чи знадобляться амінокислоти для зародження життя за межами планети Земля, але пошук молекул, які утворюють ці сполуки, є найважливішою частиною головоломки, впевнені дослідники. За їхніми словами, нове відкриття може бути покладено в основу майбутніх проривних робіт, що стосуються численних теорій не тільки про історію існування сонячної системи, але також і можливостей зародження або існування життя на віддалених від Землі космічних об’єктах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button