Здоров'я

Вагітність і пологи: пам’ятка для майбутніх мам

Народження дитини є головною подією не тільки для однієї сім’ї, це має величезне значення для держави. Адже кожна людина унікальна, і цінність її життя не можна виміряти в грошовому еквіваленті. На жаль, демографічна ситуація у світі в останні роки викликає тривогу у вчених і громадських діячів. У європейських країнах, включаючи Україну, відзначається зниження рівня фертильності. Тому так важливо кожній майбутній мамі знати, як правильно поводитися в період вагітності, якої дієти дотримуватися, що підготувати для довгоочікуваного малюка.

Про це та про інші корисні речі розповість сайт для батьків, який, за відгуками багатьох мам і тат, став їх добрим сімейним другом. Ми теж зупинимося на деяких важливих моментах, які пов’язані з народженням дітей.

вагітність

Що повинна знати майбутня мама

Більшість жінок називають найщасливішим днем ??у своєму житті день, коли вони дізналися про вагітність. Це радісний, але разом з тим особливий момент. Тому що майбутня мама тепер повністю несе відповідальність за своє і чуже життя. Адже згідно з даними ВООЗ, близько 810 жінок щодня вмирають від ускладнень, пов’язаних з вагітністю або пологами. 94% всіх випадків материнської смерті відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Ми спілкувалися з редакцією www.moirebenok.ua — на сайті можна знайти багато корисної інформації по цій темі. У даній же публікації пропонуємо майбутнім мама свого роду пам’ятку, яка допоможе впоратися з труднощами даного періоду.

Вагітність — це не хвороба, а стан

Вагітність, що настала, зовсім не означає, що жінка повинна відмовитися від звичного розпорядку дня, розваг і активного життя. При відсутності серйозних медичних протипоказань вона спокійно може ходити на роботу, готувати смачні обіди, читати книги і гуляти. Потрібно лише тимчасово не виконувати важкої фізичної роботи.

1. Облік обов’язковий!
Навіть при відсутності скарг, кожна вагітна повинна відвідати консультацію і встати на облік. Бажано це зробити до 12 тижнів вагітності. Це дозволить отримати грошову компенсацію і родовий сертифікат. Які перебувають на обліку в ЖК жінкам також в аптеці відпускаються безкоштовно деякі види ліків і вітаміни.
2. Регулярно ходити на прийом
Гінеколог, який спостерігає за вагітною, під час кожного візиту оцінює не тільки стан самої жінки, але також стежить за розвитком плоду. Тому потрібно відвідувати консультацію в строго призначені фахівцем дні. Якщо прийом призначений в робочий час, керівництво зобов’язане відпустити жінку без вирахувань із зарплати за пропущений час.
3. Щоденник майбутньої мами
Багато ініціативних жінок в період вагітності записують свої відчуття, переживання і навіть мрії в зошит. Такий щоденник в майбутньому може стати справжньою сімейною реліквією. Адже через десятки років, коли малюк стане дорослою людиною, буде цікаво перечитати записи.
4. Переглянути раціон
Цей пункт треба було поставити першим, тому що з моменту зачаття харчуванням плода стає все те, що на столі вагітної жінки. Тому навіть при сильному бажанні поласувати солодким або з’їсти шматок солоного оселедця, потрібно трохи себе обмежувати. Але щоб відмова від улюблених страв не переросла в стрес, краще порадитися з лікарем з приводу грамотного складання раціону. В цей час варто перемкнутися на свіжі овочі фрукти, крупи, нежирне м’ясо. Помірність в їжі буде тільки сприяти повноцінному розвитку дитини.
5. Зручний одяг і взуття
Крім комфорту предмети гардероба повинні бути безпечними. Тому стильні туфлі на шпильці і модні наряди з синтетичних тканин треба на час заховати подалі. У цей період потрібно носити речі з натурального льону та бавовни. Особливу увагу варто приділити вибору спідній білизні. Вона не повинна обмежувати рухів і дратувати шкіру.

Відпочинок і сон

З режимом дня доведеться провести серйозні коригування. У звичайному житті кожної жінки повноцінний сон є межею бажань. Вічний поспіх на роботі, побутові проблеми урізують час на відпочинок. З настанням вагітності весь графік дня потрібно змінити так, щоб на нічний сон було відведено не менше 8 годин. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі теж обов’язкові в цей відповідальний період. Краще більше гуляти на свіжому повітрі, а місць масового скупчення народу потрібно уникати.

Ці прості рекомендації допоможуть правильно організувати своє життя під час вагітності.

Кнопка «Наверх»