Здоров'я

Вчені: котячий паразит здатний викликати рак мозку у людей

Американськими вченими було встановлено, що на кішках, а також мишах паразитує певний монотипний рід токсоплазми типу Toxoplasma gondii, який в роботі мозку здатний викликати агресію, а також смертельно небезпечні захворювання.


Вчені відзначають, що зараження даним видом паразита веде до спалахів люті, нераціональним вчинкам, небезпечних хвороб Паркінсона, а також Альцгеймера. Зараження даними «зомбі-паразитом» у підсумку може виявитися необоротним. Такий паразит в людському організмі змушує активувати певні гени, відволікаючи тим самим імунну систему від протистояння до небезпечних інфекцій. Паразит, як правило, розвивається в кишечнику самих тварин. А ось зараження людини відбувається без будь-яких явних первинних ознак. Але через певний час заражені люди починають відрізнятися своєю неадекватною поведінкою.

У людини зараженого Toxoplasma gondii сповільнюються реакції. При цьому з’являється відчуття тривоги, страхи і сумніви. В даному випадку чоловіки втрачають інтерес до якоїсь новизни. А ось представниці слабкої статі стають більш відвертими, відрізняючись ризикованою поведінкою. У даного захворювання у зоні підвищеного ризику перебувають, насамперед, літні люди, вагітні жінки, а також люди схильні до стресових станів, а також інфекцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button