Людина

Важка фізична робота може стати причиною розвитку деменції

Автори дослідження вважають, що результати їх роботи повинні вплинути на умови праці, а також на ставлення людей до свого здоров'я

Дослідження, проведене Копенгагенським університетом, показало, що люди, які займаються важкою фізичною роботою, на 55% більше схильні до ризику розвитку деменції, ніж ті, хто працює в офісі.

Image by Aline Dassel from Pixabay

Вважається, що фізична активність знижує ризик розвитку деменції. Недавня робота Копенгагенського університету також показала, що здоровий спосіб життя може знизити ризик вдвічі. Однак вчені, які займалися новою роботою, висунули теорію про те, що важка фізична робота, попри те, що вона має на увазі активність, може бути пов’язана з високим ризиком розвитку цього захворювання. Їх дослідження підтвердило цю гіпотезу.

Кірстен набе-Нільсен, автор нового дослідження, прокоментував це так: «У керівництві ВООЗ з профілактики деменції фізична активність згадується як важливий фактор. Але наше дослідження припускає, що це повинна бути «правильна» форма фізичного навантаження, а важка фізична робота не є такою. Тому представникам охорони здоров’я слід пояснювати людям відмінність між фізичною активністю у вільний час і активністю на роботі, оскільки є підстави вважати, що ці дві форми фізичного навантаження мають протилежні ефекти ».

Автори дослідження підкреслюють, що у своїй роботі вони взяли до уваги такі чинники розвитку деменції, як куріння, кров’яний тиск, надмірна вага, споживання алкоголю і фізичну активність. А проте, важка фізична робота все одно була тісно пов’язана з підвищеним ризиком розвитку цього захворювання.

В ході роботи автори вивчили дані 4721 осіб. Ці люди займалися важкою фізичною працею з 1970-х років. Протягом багатьох років вчені аналізували показники здоров’я цих чоловіків. Автори роботи продовжують аналізувати отримані дані, проте вже зараз можна сказати про зв’язок між видом роботи та розвитком деменції.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»