Людина

Вчені: Алкоголь може бути небезпечний для непитущих людей

В Інституті досліджень терапії в Баварії вчені виявили, що вживання алкоголю може бути небезпечним для непитущих людей. Це відноситься до насильства і ДТП, скоєних у нетверезому стані.

Як розповів один з авторів дослідження, Людвіг Краус, в рамках проекту були вивчені найбільш серйозні і поширені наслідки зловживання спиртного для інших людей. Мова йде про алкогольний синдром плоду — 2930 летальних випадків, смертельних аварій — 1214 випадків і вбивствах, скоєних п’яними громадянами — 55 смертей. За словами доктора Крауса, ці оцінки не можна назвати прямо порівнянними, але результати підтверджують: алкоголь значно підвищує ризик загибелі інших людей.

Вчені дізналися, які наслідки несе ця небезпечна звичка під час вагітності для дитини і матері. Статистика дозволила визначити кількість інцидентів, що сталися через вживання спиртного.

«Обмеження збуту алкогольної продукції і політика ціноутворення є вкрай непопулярними, — констатує Людвіг Краус. Заходи, що вживаються для захисту людей з групи ризику, включаючи жінок дітородного віку та учасників дорожнього руху, дозволять максимально зменшити ризик для третіх осіб і самого любителя міцних напоїв,» — завершив експерт.

Кнопка «Наверх»