Екологія

У шлунку мертвого кита знайдено 40 кг пластикового сміття

Морський біолог виявив в рибальському селі кита, який загинув страшною смертю. Шлунок тварини виявився забитий пластиковим сміттям.

До того часу, як морський біолог Дарелл Блатчлі прибув в рибальське село на філіппінському острові Мінданао, було вже пізно. Труп 4,5-метрової тварини плавав у воді, а течією ліниво відносило в океан кров, якою кита рвало перед смертю. У наявності були явні ознаки зневоднення і виснаження, але розтин виявив куди більш страшні подробиці. У шлунку кита було знайдено майже 40 кілограм відходів — продуктових пакетів, пластикових мішків для сміття, відходи бананових плантацій і цілих 16 упаковок рису.

В желудке мертвого кита найдено 40 кг пластикового мусора

Організм кита відчайдушно намагався перетравити все це, щоб захистити себе, так що пластик навіть почав кальцивуватися. За словами самого Дарелла, це найбільша кількість пластику, що він коли-небудь бачив у харчовому тракті тварини. Він пояснив, що китоподібні (від китів і дельфінів до морських свиней) не п’ють з океану безпосередньо, але поглинають прісну воду через їжу. National Geographic повідомляє, що вже до 2016 року понад 30 китів з кишечником, забитим сміттям, вимило течією на європейські пляжі. З того часу пластикові відходи все частіше виявляють у шлунках мертвих морських птахів і китів.

Пластикове сміття заважає тварині нормально перетравлювати їжу і займає вільний простір шлунка і кишечника, як результат, істота, що поглинула його повільно вмирає від виснаження та сильного болю. Можливо, якщо не вжити екстрених заходів з очищення морської води від сміття, вже в найближчому майбутньому нас чекає різке скорочення представників відомих видів океанічної фауни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button