Наука

Вчені: алкогольна толерантність могла стати запорукою виживання людства

Дослідники вважають, що засвоєння алкоголю, можливо, дозволило предкам людини розумної піднестися над іншими видами.

©Hockings & Dunbar

Фахівці з Ексетерського університету у Великобританії вважають, що вплив алкоголю на еволюцію сучасних людей недооцінюють. Більш того, на думку вчених, саме засвоювання останнього могло врятувати від вимирання істот, що жили мільйони років тому і які еволюціонували в те, що ми зараз знаємо як Homo sapiens. Відповідний прес-реліз доступний на Phys.org.

Близько десяти мільйонів років тому наші африканські мавпоподібні предки їли плоди, що впали на землю, багато з яких могли викликати сильне отруєння через етиловий спирт. Саме здатність засвоювати суттєві дози останнього могли стати вирішальною еволюційною перевагою одних груп приматів над іншими.

«Навіть сьогодні ми бачимо великих мавп, які їдять ферментовані фрукти і навіть п’ють пальмове вино, зроблене людьми, — говорить один з авторів дослідження доктор Кім Хокінгс (Dr. Kim Hockings). — Важко бути впевненим в тому, чому вони це роблять, і це відображає складну історію наших відносин з алкоголем».

Варто зазначити, що, згідно з сучасними уявленнями, поділ предків шимпанзе і людини відбулося приблизно п’ять-вісім мільйонів років тому. Так що, ймовірно, механізм засвоєння алкоголю має дуже довгу історію.

При цьому толерантність до алкоголю, зрозуміло, далеко не єдиний фактор виживання. Адже, крім перестиглих плодів, предки людини змушені були харчуватися недозрілими фруктами, що теж було свого роду випробуванням на міцність.

Проте вчені йдуть далі і розглядають комплексний вплив спиртного на всі періоди існування нашого виду.

«Все частіше алкоголь розглядається як медична проблема, але зловживання ним — лише мала частина більш широкої соціальної моделі вживання алкоголю людьми», — пишуть у своїй книзі «Humans and alcohol: a long and social affair» Кім Хокингс і антрополог Робін Данбар.

«Алкоголь зіграв важливу роль в тому, як люди використовували спільні заходи для створення і підтримки своїх відносин», — зазначає професор Данбар.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button