Наука

Вчені дізналися, що час впливає на ефективність тренувань у чоловіків і жінок по-різному

Вважається, що час занять спортом впливає на ефективність тренування. Нове дослідження показало, що відмінності існують і в залежності від статі. Як виявилося, вечірні вправи були більш ефективними для чоловіків, а для жінок — ранкові.

Існує величезна кількість наукових робіт, що досліджують вплив часу доби на ефективність фізичних вправ. Наприклад, вважається, що спорт прямо перед сном порушує його, а вправи вранці, вдень або рано ввечері, схоже, мають свої плюси і мінуси.

В рамках нового дослідження вчені зі Скидмор коледжу, США, поставили собі за мету вивчити вплив фізичних вправ в різний час доби, приділяючи особливу увагу статевим відмінностям.

У дослідженні взяли участь 27 жінок і 20 чоловіків, які проходили 12-тижневу програму вправ (RISE), яку розробила команда фахівців. Тренери займалися з добровольцями по 60 хвилин чотири дні на тиждень, щодня приділяючи увагу відразу декільком типам навантаження. Єдина різниця полягала в часі. Одні займалися в період між 6:30 і 8:30 ранку, а інші — з 18:00 до 20:00.

Всі учасники були у віці від 25 до 55 років, вони були здорові, мали нормальну вагу і вели активний спосіб життя. На початку випробування вчені оцінили їх аеробну силу, м’язову витривалість, гнучкість, відчуття рівноваги, а також їх здатність до стрибків. Крім цього, були взяті деякі аналізи і вивчені такі показники здоров’я, як тиск, процентний вміст жиру і т. д.

Хоча стан здоров’я і працездатність всіх учасників покращилися протягом 12 тижнів, незалежно від часу доби, все одно були помічені деякі відмінності.

Дослідження показало, що у всіх жінок, які брали участь в дослідженні, зменшилася область живота, стегон і відсоток загального жиру в організмі, а також знизився кров’яний тиск. Однак група, яка займалася вранці показала кращі результати! Цікаво, що в цей час у чоловіків, які займалися спортом ввечері, спостерігалося поліпшення рівня холестерину, кров’яного тиску, коефіцієнта дихального обміну і окислення вуглеводів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button