Людина

Студенти приділяють мобільним телефонам занадто багато часу

Вчені з Університету Бейлор провели онлайн-опитування 164 студентів. Близько 60% студентів визнали: вони, можливо, залежні від свого телефону. Деякі сказали, що відчувають хвилювання, коли мобільний пропадає з їх поля зору. Дівчата-студентки витрачали на мобільні телефони в середньому 10 годин в день, тоді як студенти чоловічої статі – близько 8 годин. Крім того, молоді люди і дівчата приділяли велику частину свого часу різним функціям мобільних.

foto_cikavosti_07.09.2014-01_resized

У середньому 94,6 хвилини в день студенти листувалися з допомогою SMS-повідомлень. 48,5 хвилини йшло на відправку електронної пошти, перевірка Facebook займала 38,6 хвилини, Інтернет-серфінг забирав 34,4 хвилини, а 26,9 хвилини студенти слухали музику. Сервіси Pinterest та Instagram викликали сильне звикання. Використання Інтернету та ігор, на думку дослідників, не сприяло розвитку залежності.

Читайте також: Острах залишитися без працюючого телефону може бути визнано психічним розладом

Дівчата витрачали більше часу на свої мобільні телефони, що суперечить традиційній точці зору, ніби чоловіки сильніше захоплюються технологіями. Вчені вважають: дівчата частіше використовують стільникові телефони для соціальної взаємодії, наприклад, щоб будувати відносини і спілкуватися на серйозні теми по SMS або електронною поштою. Молоді люди відправляли приблизно таку ж кількість листів, але витрачали на кожен менше часу.

“Це може означати, що хлопці посилають більш короткі і лаконічні повідомлення, ніж дівчата. Молоді люди частіше використовують свої мобільні телефони для розваги або заради зручностей, але все ж вони проводять деякий час в соціальних мережах”, – говорить дослідник Джеймс Робертс.

Молоді люди відвідували такі сайти, як Facebook, Instagram і Twitter. В основному вони використовували Twitter щоб стежити за новинами і спортивними подіями, або просто вбити час.

Надмірне захоплення мобільним телефоном може призводити до негативних наслідків. Для деяких це пристрій є способом відходу від нудної реальності, інші користуються ним, щоб списати. Нав’язливе використання мобільного телефону часто провокує конфлікти з професорами, членами сім’ї або роботодавцями.

Читайте також: Huawei зняв рекламу телефону для російських «братків»

Іноді людям потрібен стільниковий телефон, щоб вийти з ніякового становища, зробивши вигляд, що вони приймають виклик, відправляють SMS або просто перевіряють мобільний. Вчені кажуть: щоб уникнути негативних наслідків, потрібно розуміти, які функції телефонів допомагають нам, а які шкодять.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button