Всесвіт

Вчені: Астероїд Оумуамуа по дорозі в Сонячну систему подолав 109 зоряних систем

Астероїд Оумуамуа, який нещодавно залетів в межі Сонячної системи, привернув до себе пильну увагу астрономів завдяки незвичайній траєкторії і мінливої швидкості руху. Сигароподібний небесний мандрівник з льоду і вуглецю деякі вчені навіть вважали штучним літальним об’єктом.

Вивчаючи астероїд і траєкторію його руху, вчені зробили висновок, що він курсує по космічному простору кілька сотень мільйонів років і за цей час встиг пролетіти більше ста зоряних систем.

Вважається, що астероїд був викинутий невідомою силою з системи досить молодих зірок і його швидкість постійно падає під впливом гравітаційних сил великих космічних тіл.

Виходячи зі стурктури Оумуамуа, поверхня якого покрита льодом, а середина складається з твердих кам’яних порід, астрономи висунули припущення, що він утворився в місці, схожому на пояс астероїдів між Юпітером і Марсом. Вчені вважають, що подібних астероїду Оумуамуа об’єктів – мільйони, багато з них перетинають кордони Сонячної системи, але людство поки що не може виявити і вивчити їх через недосконалість технічних засобів. Даний сигароподібний гігант – єдиний з подібних посланців з глибокого космосу, який піддався дослідженню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments