Земля

Вчені Австралії вважають, що грози створюють радіаційний фон

Австралійські фахівці стверджують, що грози, які відбуваються в атмосфері Землі, провокують появу радіаційного фону. При цьому такий рівень радіації не перевищує допустимих значень для людини.

Приблизно століття тому, вчений Чарльз Вільсон висунув теорію, згідно якої грози в атмосфері Землі здатні провокувати розподіл атомів. Щоб якось підтвердити припущення, він вирішив провести дослідження на базі метеорологічної обсерваторії Великобританії. Так як його експериментальні дані з’явилися раніше відкриття нейтрона, то правдивість його експерименту перевірити не вдалося.

Тепер же стало відомо, що нейтрони, які не мають заряд, сприяють появі радіовуглеця в атмосфері планети. Ці часточки потрапляють на Землю з протонами і електронами внаслідок викидів енергії Сонця та інших зірок з далекого космосу. Таким чином, нейтрони здатні діяти разом з азотом атмосфери Землі і в підсумку на виході з’являється важкий ізотоп. Цей ізотоп надалі починає руйнуватися, що і викликає появу радіаційного фону.

Доказом ядерних реакцій під час грози є сліди зіткнення електрон-позитронних частинок, які можна побачити за допомогою радіаційного детектора відразу після спалаху блискавки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button