Земля

Кінець світу близько?

Руйнування Всесвіту, зникнення планети, переліт з тимчасового тунелю в середньовіччі, чорні діри, які поглинають людей – це далеко не повний перелік передбачень і прогнозів, зроблених напередодні запуску великого адронного коллайдера, найбільшого у світі пристрою для прискорення частинок. Втім, кінця світу так і не сталося, і єдиною його жертвою стала дівчина з Індії, яка покінчила з собою від депресії, пов’язаної з численними повідомленнями про майбутній кінець світу.

kinec_svitu_500

Взагалі необхідно відзначити, що вчені довели пряму залежність позитивного чи негативного ставлення людини до різного роду нанотехнологій від ступеня її релігійності. Якщо судити за даними, зібраними в Америці і Європі, виходить, що чим населення держави побожно, тим більше негативно воно відноситься до розвитку науки і техніки.

На думку авторів дослідження, побожність є основою для створення певного фільтра, через який пропускається вся нова інформація. У підсумку, вона разюче відрізняється від інформації, яку сприймають атеїсти. У той же час, якщо дивитися на речі більш відокремлено, не можна не погодитися з тим, що нанотехнології дійсно представляють певну небезпеку.

Читайте також: Кінець світу може настати 5 лютого 2040

Щоб глибше проникнути в суть проблеми, спочатку необхідно визначити, що ж собою являють нанотехнології. Наночастки набули популярності завдяки певним своїм характеристикам і отримали свої незвичайні властивості, багато в чому, завдяки розміру, який може становити від 1 до 100 нанометрів (тобто, однієї мільярдної метра). Ці частинки настільки дрібні, що товщина аркуша паперу в порівнянні з ними величезна. Настільки маленькі розміри кардинально змінюють властивості речовини, тобто, чим менше буде частка, тим більше її питома поверхня. А атоми речовини, які знаходяться на поверхні наночастинок, володіють незвичайними властивостями, і саме завдяки цим атомам забезпечується висока хімічна активність наноречовин.

Подібні характеристики дають вченим необмежене поле діяльності. Наприклад, за допомогою наночастинок можна в перспективі створити воду, здатну змінювати свою в’язкість по зовнішньому сигналу або створити нанороботів, які будуть керувати окремими атомами. Навіть ці кілька прикладів доводять, що наночастинки приховують величезні перспективи для людства.

Водночас, ці ж крихітні частинки здатні обернутися справжньою катастрофою для людства і повністю знищити його. У першу чергу, небезпека криється все в тому ж розмірі. Справа в тому, що наночастинки володіють великою проникаючою здатністю, причому ця здатність не залежить від речовини, з якої вони зроблені. Таким чином, в людському організмі можуть виявитися молекули токсичних речовин і важких металів. А якщо брати до уваги, що наночастки не тільки можуть проникати в організми, але і накопичуватися в них, можна тільки припускати, які наслідки це може мати для людини.

Крім цього, хімічно активні частинки здатні утворити з біологічними молекулами (ДНК або білками) міцні зв’язки, завдаючи тим самим великої шкоди або зовсім вимикаючи їх. Ще вони можуть каталізувати в організмі шкідливі хімічні реакції.

Крім високоактивних наночастинок існують хімічно інертні одиниці. Вони особливо цікавлять медиків, оскільки ті планують вирішити проблему транспортування лікарських препаратів в обхід гематоенцефалічного бар’єру, тобто, додаткового шару клітин, що у капілярах головного мозку. Бар’єр цей захищає мозок від попадання шкідливих і небезпечних речовин, в тому числі і ліків і діагностичних речовин. Вчені зуміли довести, що якщо лікарські препарати будуть поміщені в певну оболонку, то зможуть проникати через захисний бар’єр.

Читайте також: Глобальне потепління залишить людство без їжі

Водночас противники нанотехнологій говорять про те, що якщо замість ліків в оболонку помістити отрути, то можна говорити про створення ідеального знаряддя вбивства.

Крім того, наночастки мають великий потенціал щодо поліпшення і продовженню життя. Однак цей потенціал зможуть використовувати далеко не всі земляни, оскільки коштів на придбання еліксиру молодості просто не вистачить. А ще наночастинки можуть бути використані для знищення всього людства. Наприклад, незвичайні властивості і можливості наночастинок не залишилися без уваги військової сфери. І це не дивно, адже мікроскопічні бомби практично неможливо виявити і дуже легко доставити на місце.

Одним з найбільш відомих сценаріїв можливого кінця світу з використанням нанотехнологій – це перетворення на сірий слиз всього живого на планеті. Це відбудеться, імовірно, після розмноження нанороботів, число яких буде постійно зростати. Поступово вони знищать все на своєму шляху.

Крім цього, існують й інші варіанти знищення людства за допомогою нанотехнологій. Але ж є ще і більш прості, земні і космічні варіанти. Варто сказати, що кінець світу пророкували неодноразово. У більшості культур по всьому світу існує міф про кінець світу, про всесвітню катастрофу, коли зникне все живе. Наприклад, стародавні південноамериканські племена зберегли розповіді про нашестя чудовиськ і диких звірів, а також про космічні пожежі, всесвітні землетруси і потопи. На Сході говорять про так званих, малих кінцях світу, циклах, які змінюють один одного (світ, який помирає, перероджується в новому вигляді), а також про один великий кінець світу, що має настати після того, як на Землю прийде тисячний Будда.

В останні кілька століть апокаліптичні настрої значно посилилися. Так, в липні 1945 року, перед першим випробуванням атомної бомби, фізики побоювалися того, що ядерна реакція може стати причиною глобальної катастрофи.

Також існувало припущення про те, що кінець світу настане в ніч з 31 грудня 1999 на 1 січня 2000 року. Вчені говорили про те, що світ зануриться в хаос, оскільки після півночі комп’ютери, які керують практично всім у світі, вирішать, що настав 1900 -й, а не 2000 -й рік, і відбудеться скидання всієї інформації.

Читайте також: Продовольча криза- це кінець світу?

Не менш популярним сценарієм кінця світу була пандемія. Вчені говорили про те, що людство загине від невідомого вірусу. Ще світ зникне в результаті зіткнення планети з астероїдом, після застосування ядерної зброї.

В останні роки вчені відзначають, що на Землі незабаром настане глобальне потепління, яке призведе до втрати всіх придатних для житла земель, в результаті чого почнеться голод, епідемії, а також війни за ресурси. Крім того, стверджують вчені, через пару-трійку мільярдів років Сонце перетвориться на червоного гіганта, який знищить Землю.

І, нарешті, найбільш неймовірні сценарії: людство загине після вторгнення інопланетян. Справа в тому, що частина вчених упевнена в тому, що у Всесвіті, крім землян, існує велика кількість розумних цивілізацій, які одного дня можуть напасти на Землю, захопити її і ставити експерименти над її жителями. Другий сценарій такий же фантастичний: повстання машин призведе до загибелі людства. Вчені припускають, що в майбутньому роботи стануть настільки розумними, що зможуть обходитися без людей, і почнуть їх знищувати.

Найвідоміші «кінці світу», які, на щастя, не настали, припадали на 100 -й рік (після смерті всіх апостолів передбачалося друге пришестя і апокаліпсис), на 1000 -й рік (кінець 1 -го тисячоліття після смерті Ісуса Христа), на 1033 -й рік (більше 1 тисячі років з часу страти Ісуса Христа), на 1492 -й рік (семитисячний рік від створення світу), а також на 1666 -й і 1998 -й роки (які дають число 666 при діленні на три).

Відзначимо, що найбільш популярною серед астрологів датою кінця світу в даний час був 2012 -й рік, оскільки саме він був вказаний в календарі майя. Жерці древньої цивілізації говорили про те, що минуло чотири цикли або чотири Сонця від моменту створення світу. А легенді майя говорять про те, що кожен цикл закінчується неодмінно повним знищенням цивілізації. Чотири людські раси загинули після потопів, землетрусів, вогняного дощу і ураганів. Сучасна цивілізація живе напередодні П’ятого Сонця. Це 5126 -річний цикл, який повинен завершитися певним рухом планети, що і стане причиною знищення цивілізації. Вижити зможуть лише піввідсотка населення. Як бачимо, пророцтво майя не збулося. На щастя.

Але розслаблятися не варто. На найближчі шість років передбачено також чимало кінців світу. Так, наприклад, перший з них чекає землян вже цього року. До сонячної системи дійде хмара космічного пилу, яка знищує на своєму шляху абсолютно все – астероїди, комети, зірки і планети.

Читайте також: Колапс індустріальної цивілізації – неминучий

У 2015 році, в день весняного рівнодення, також передбачається кінець світу. За словами українського вченого М.Чмихова, існує чотири основних цикли, і чим довший цикл, тим страшнішим буде його кінець. Ми живемо в кінці довгого 9576 -річного циклу. Саме тому відбувається така велика кількість природних і техногенних катастроф.

А Джеймс Хансен, який займається дослідженням кліматичного стану планети, упевнений в тому, що кінець світу настане в 2016 році, оскільки саме в цей час всі льодовики розтануть і затоплять сушу.

Одне з пророцтв Нострадамуса свідчить, що кінець світу настане в 2018 році. Причина – ядерна війна.

У 2019 може відбутися зіткнення Землі з астероїдом 2002 Nt7. Однак існують гіпотези про те, що ця неприємна зустріч може бути перенесена на 2060 -й рік.

І, нарешті, Ісаак Ньютон був упевнений в тому, що кінець світу настане в 2020 році…

Що ж … Дуже хочеться, щоб жодне з цих передбачень не збулося, адже в світі є ще стільки цікавого …


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button