Земля

На Землі закінчується життєво важливий ресурс

Міжнародна група вчених з Данії та Великобританії з’ясувала, що в недалекому майбутньому людство може зіткнутися з гострим браком фосфору.

Причиною дефіциту фосфору, необхідного для виробництва сільськогосподарських продуктів, стане нераціональне використання мінеральних добрив, які вимиваються в океани. Брак фосфору потенційно загрожує людству голодом. За останні 50 років кількість використовуваних фосфорних добрив зросла в 50 разів, а до 2050 року попит на них потенційно має подвоїтися.

Якщо для збереження фосфору нічого не буде зроблено, його запаси незабаром можуть значно виснажитися. Деякі теоретичні моделі пророкують, що при нинішніх рівнях споживання доступний фосфор може зникнути вже через 80 років, що стане причиною неврожаїв. Згідно з більш консервативними оцінками, це відбудеться через 400 років, але найбільш песимістичні прогнози вказують на 40 років.

На думку дослідників, умовою запобігання фосфорної кризи стане скорочення його застосування, а також розробка способів повторного використання. Створення замкнутої системи рециркуляції дозволить застосовувати фосфати до 46 разів як добрива, палива або продуктів харчування, але вирішення проблеми, яка зачіпає забруднені добривами водойми, не існує.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button