Наука

Білок з альтернативного “м’яса” засвоюється гірше, ніж білок зі справжнього

В останні роки веганське “м’ясо” стало більш популярним як спосіб “насолоджуватися смаком м’яса”, не завдаючи шкоди тваринам або навколишньому середовищу. Згідно з новим дослідженням, білок з рослинних альтернатив м’яса може засвоюватися гірше, ніж білок зі справжнього м’яса.

У новому дослідженні, опублікованому в Journal of Agricultural and Food Chemistry, вчені виростили клітини кишечника людини в чашці Петрі і проаналізували клітинне поглинання пептидів («будівельних блоків» білків) при взаємодії з курячим м’ясом і замінником, зробленим зі соєвого і пшеничного білка.

Обидва продукти були подрібнені, щоб імітувати процес жування, і пропущені через сито. Їх також обробляли травним ферментом, виявленим у кишечнику людини.

Результати експериментів показали, що пептиди штучного м’яса складніше поглиналися клітинами людини, ніж пептиди курячого м’яса.

Adapted from Journal of Agricultural and Food Chemistry 2022 зліва – замінник м’яса, а праворуч – куряче м’ясо

Важливо відзначити, що в тестах використовувалася вкрай спрощена модель, в якій були відсутні багато складників справжнього людського кишечника. Вчені пишуть, що в майбутніх дослідженнях постараються повторити експерименти на живих організмах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button