Наука

Вчені: Чорні діри – ключ до подорожей у часі

Британські вчені заявили, що подорожі в часі цілком реальні і можуть здійснюватися за посередництвом чорних дір.


Джон і Мері Гріббін, подружня пара британських вчених, стверджують, що для подорожей у часі потрібно дві речі: розуміння загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна і чорні діри.

У своїй науковій статті, написаної паном Гріббінном у співавторстві з дружиною для Університету Сассекса (Брайтон, Великобританія), астрофізики стверджують, що “в законах фізики немає нічого, щоб перешкоджало подорожам у часі”. “Це може бути надзвичайно складно реалізувати на практиці, але це не неможливо”, – говорять вчені.

Оскільки межа між часом і простором навколо чорної діри практично стирається, експерти вважають, що загадкові об’єкти можуть бути ключем до подорожей у часі. “Можливість подорожей у часі включає в себе ті найекстремальніші об’єкти – чорні діри, – йдеться в статті. – І оскільки теорія Ейнштейна – це теорія простору і часу, не дивно, що чорні діри являють собою засіб для переміщень як в просторі, так і в часі”.

Основна проблема, що стосується чорних дір, полягає в тому, що всі, які наближаються до них об’єкти, потрапляють під вплив потужного гравітаційного тяжіння, яке настільки сильне, що притягує навіть світло, досяг точки сингулярності. Однак, подружжя Гріббін, ґрунтуючись на обчисленнях новозеландського математика Роя Керра, вважають, що якщо чорна діра обертається, то вона може служити порталом в минуле або майбутнє.

“У 1960-х роках новозеландський математик Рой Керр виявив, що все змінюється, якщо чорна діра обертається, – пишуть вчені. – Сингулярність все ж таки утворюється, але приймає форму кільця – як монетка з діркою. У теорії, можна “пірнути” в таку чорну діру і пройти через кільце, щоб опинитися в іншому місці і в інший час”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button