Всесвіт

Вчені: чорні діри можуть приховувати «чисту темну енергію»

Як вважають дослідники, навіть відносно малі і нечисленні за космічними мірками об’єкти здатні чинити на розширення Всесвіту величезний вплив. Крім того, стверджується, що в чорних дірах може ховатися «чиста темна енергія».

За словами вчених, темну енергію, частка якої у Всесвіті становить близько 70%, можна вважати однією з головних загадок для сучасної науки. Саме темній енергії, як вважають фахівці, Всесвіт зобов’язаний своїм прискоренням і розширенням. Водночас на даний момент якимось чином спостерігати темну енергію не можна. Фахівці Гавайського університету вирішили по-новому трактувати вплив цієї самої енергії на розширення Всесвіту. В основу їх теорії лягли так звані «геоди», які чимось нагадують чорні діри, які містять в собі не сингулярність, а чисту темну енергію.

В основу цього дослідження були покладені дані, отримані в 2016 році при фіксації гравітаційних хвиль, що утворилися в процесі зіткнення двох чорних дір. Тоді стало відомо, що маса цих двох дір опинилася в п’ять разів вище тієї, яка визначалася вченими за розрахунками, згідно з чинною три роки тому теорії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button