Здоров'я

Вчені: Дитячі фекалії можуть служити джерелом корисних пробіотиків

Вчені з Медичної школи Уейк Форест розробили пробіотичний “коктейль”, отриманий зі штамів бактерій кишечника, знайдених у фекаліях немовляти. Такий продукт у підсумку може допомогти збільшити здатність організму до виробництва коротколанцюгових жирних кислот (КЖК).

Ученые: Детские фекалии могут служить источником полезных пробиотиков

Коротколанцюгові жирні кислоти є ключовим компонентом доброго здоров’я кишечника. Люди з діабетом, ожирінням, аутоімунними розладами і раковими захворюваннями часто мають менше КЖК. Їх збільшення може виявитися корисним для підтримки або навіть відновлення нормального кишкового середовища, а також поліпшення здоров’я. Команда школи медицини розробила дослідження, щоб вивчити ефекти пробіотичних штамів, отриманих зі здорових фекальних зразків людини, і визначити, як вони працюють. Немовлята зазвичай досить здорові і явно не страждають від вікових захворювань, таких як діабет або рак, а відходи їх життєдіяльності легкодоступні.

У дослідженні група зібрала фекальні зразки з підгузників 34 здорових дітей. Щоб перевірити здатність пробіотиків людського походження змінювати мікробіоми кишечника і їх здатність виробляти КЖК, мишам була призначена разова доза, а також п’ять послідовних доз пробіотичного коктейлю. Потім учені ввели ту ж саму пробіотичну суміш в тих же дозах у середовище фекалій людини.

Вчені виявили, що одне – і пятидозова подача цих відібраних пробіотиків модулювала мікробіом кишечника і покращувала виробництво КЖК у кишечнику миші і людських фекаліях. Ця робота свідчить про те, що ці пробіотики людського походження можуть використовуватися як біотерапевтичні режими для захворювань людини, пов’язаних з дисбалансом мікробіома кишечника і зниженням продукції КЖК.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button