Людина

Вчені назвали види спорту, які знижують рівень тестостерону у чоловіків

Вчені назвали види спорту, які знижують у чоловіка рівень статевого гормону тестостерону. Вивченням теми вже багато років займаються провідні фахівці різних наукових установ світу.

Ученые назвали виды спорта, снижающие уровень тестостерона у мужчин

Медики-урологи вважають, що стосовно тестостерону в суспільстві існує безліч невиправданих стереотипів. Один з них стосується фізичних даних і занять спортом. Вважається, що мускулистий чоловік, який долає марафонські дистанції і легко виконує силові вправи, більш сексуальний, оскільки володіє високим рівнем тестостерону. В реальності це не так. В лабораторії Університету Савани в штаті Джорджія був проведений цікавий експеримент. Його учасниками стали десятки активних чоловіків з низьким показником статевого гормону.

Всі вони легко справлялися з тестами на витривалість, але рівень тестостерону у них був вкрай низький. При цьому група вчених з Департаменту кінезіології Університету Макмастера довела, що нормальні навантаження в спорті підвищують рівень тестостерону. Коли спортсмени воліють робити вправи на витривалість, їх м’язова маса в якийсь момент перестає рости. Цей феномен називається «інтерференцією», і обумовлений він падінням тестостерону.

Автори дослідження пояснили, що з наукової точки зору це виглядає просто. Гормон запускає в м’язових тканинах активність ДНК. Це провокує вивільнення гормонів росту. Потім посилюється засвоєння амінокислот і починається відновлення. Подібне відбувається у любителів силових видів спорту, але у тих, хто віддає перевагу заняттям на витривалість, цей процес настільки потужного ефекту не дає.

Вчені попереджають, що рівень тестостерону можуть знизити біг на довгі дистанції, плавання, веслування на байдарках, кросфіт та інші. При цьому слід пам’ятати, що регулярні заняття на витривалість провокують стрибок гормону стресу — кортизолу, який погіршує реакцію організму на стрес від виснажливих вправ. Це знижує рівень тестостерону. Вчені перевірили якість сперми у таких спортсменів. Виявилося, що з субклінічними змінами в характеристиках біоматеріалу пов’язаний біг.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть