Всесвіт

Знайдений неврахований фактор формування Всесвіту

Дослідники виявили, що магнітні поля пронизують більшу частину космосу. Якщо ці поля — ровесники Великого вибуху, то вони зможуть розкрити головну космологічну таємницю.

Pauline Voss/Quanta Magazine

Магнітні поля оточують Землю, Сонце і всі галактики. Двадцять років тому астрономи виявили магнетизм, який пронизує цілі скупчення галактик, включаючи простір між ними. Невидимі лінії полів тягнуться крізь міжгалактичний простір, утворюючи візерунок, схожий на відбитки пальців.

Торік астрономи виявили між скупченнями галактик найбільше магнітне поле: 10 мільйонів світлових років намагніченого простору. Пізніше аналогічне поле було виявлено в іншій частині Всесвіту. «Можливо, ми дивимося на верхівку айсберга», — сказала Федеріка Говоні з Національного інституту астрофізики в Кальярі (Італія), яка зробила перше відкриття.

«Це не може бути пов’язано з активністю окремих галактик або одиничних вибухів, вітрів від наднових. Це щось більше», — говорить астрофізик Франко Вазза з Болонського університету, який створює сучасні комп’ютерні симуляції космічних магнітних полів.

Космічний магнетизм може показати шлях назад, до моменту народження Всесвіту. Отже, магнетизм повинен існувати всюди, навіть в «порожнечах» космосу. Крім того, він допоможе вирішити іншу космологічну головоломку, відому як напруга Хаббла.

Проблема напруженості Хаббла полягає в тому, що Всесвіт, здається, розширюється значно швидше, ніж думають деякі вчені. Космологи Карстен Джедамзік і Левон Погосян стверджують, що слабкі магнітні поля раннього Всесвіту можуть впливати на швидкість космічного розширення, збільшуючи його.

Необхідні додаткові розрахунки, які підтвердять теорію раннього магнетизму і не перекреслять інші космологічні обчислення. Навіть якщо ідея виявиться робочою на папері, дослідникам потрібно знайти переконливі докази початкового магнетизму — досі неврахованого чинника формування Всесвіту.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button